Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaka sztuka walki do samoobrony?

Umiejętność samoobrony zapewnia ogromny komfort psychiczny. Nie musisz się przecież na nikogo rzucać z pięściami, ale w razie wypadku jesteś w stanie obronić siebie i swoich bliskich. Właśnie taka idea przyświeca fighterom, którzy dzień w dzień doskonalą swoje umiejętności na macie i ringu, a my całkowicie ich w tym popieramy.

Powstaje jednak pytanie, jaka sztuka walki będzie najlepsza do samoobrony. Odpowiedź będzie prosta i dla wielu oczywista – każda sztuka walki nadaje się do samoobrony. Istotniejszy jest Twój poziom zaawansowania i doświadczenie z treningów. Bez względu na to, czy mówimy o boksie, muay thai, MMA czy zapasach, możesz być pewien, że najważniejsza będzie Twoja sprawność fizyczna i pewne ruchy. Każda sztuka walki pomaga wyrobić charakter i wzmocnić ciało. To będzie Twoja przewaga w każdej sytuacji i komfort – nie mówimy tutaj tylko o kwestii walki, ale o każdym aspekcie życia. Sport buduje charakter i sprawia, że czujesz się pewniej w każdej sytuacji. Łatwiej też przychodzi Ci docenienie samego siebie i szacunek do własnych osiągnięć. To wystarczający argument, by czuć się pewnie w każdej sytuacji – bez względu na to, czy wymaga ona od Ciebie siły mięśni czy intelektu.

Przeczytaj też:  Czy rashguard i koszulka termoaktywna to to samo?
ochraniacze tułowia i brzucha

Jaka sztuka walki najlepsza do samoobrony?

Wychodzi więc na to, że wybór sportu walki do samoobrony to kwestia gustu – nic poza tym. Warto jednak uwzględnić kilka czynników, które pomogą zmaksymalizować efekty. Po pierwsze pomyśl, w czym czujesz się najlepiej. Wolisz walczyć w stójce czy parterze. Jak wyglądają Twoje predyspozycje? Jeśli uwzględnisz wszystkie swoje mocne i słabe strony, na pewno wybierzesz sport, który będzie dla Ciebie zajawką na długie lata. Pasja, która stwarza ogromne możliwości to najlepszy przykład na łączenie przyjemnego z pożytecznym.

bezpieczny trening

Treningi potrafią być wyczerpujące, co przekłada się na efekty odwrotne do zamierzonych. Drobne kontuzje i urazy przytrafiają się nie tylko wśród amatorów – wypadki przy pracy zdarzają się nawet najlepszym. Dlatego też polecamy Ci solidne ochraniacze, zwłaszcza podczas sparingów. W przypadku ostrzejszych sparingów i treningu uderzeń oraz kopnięć, warto zainwestować w ochraniacze brzucha i tułowia. Taka forma zabezpieczenia pozwala skupić się intensywnych i powtarzalnych treningach, bez strachu o to, że w kluczowych sytuacjach będziesz bez formy. Zapomnij o głupich kontuzjach i skup się na tym, co jest naprawdę ważne.

Przeczytaj też:  Jak wyprać buty sportowe?

Bezpieczne trenowanie sztuk walki

Kiedy już wybierzesz dyscyplinę, w której chcesz się szkolić, powinieneś zadbać o komfort i bezpieczeństwo podczas treningów. Wspomniane ochraniacze tułowia i brzucha są oczywiście Twoim must-have, ale nie możesz zapominać o reszcie sprzętu. Wiemy, że często wiąże się to z jakimś wydatkiem, ale korzyści są nieporównywalnie wyższe. Odpowiednie ochraniacze nie uchronią Cię przed kontuzjami, ale też zapewnią większy komfort psychiczny na treningach. Dzięki temu każdy dzień będzie dawał Ci znacznie więcej, a Ty szybciej osiągniesz wymarzone rezultaty.

najlepszy sport do samoobrony

Wolność od bólu i kontuzji to także gotowość do działania. W końcu trenujesz po to, by być gotowy o każdej porze dnia i nocy. Odpowiednie podejście do treningów sprawia, że taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale też banalny w realizacji. Właśnie dlatego każdy fighter powinien dbać o swoje zdrowie!

Jaka sztuka sport walki najlepiej sprawdzi się w samoobronie?

Wszystko zależy od preferencji i warunków fizycznych. Najpopularniejsze sztuki walki to oczywiście boks, jiu-jitsu, karate, muay thai i kickboxing. W przypadku samoobrony kluczowa i tak jest umiejętność radzenia sobie ze stresem i szybka rekacja.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jaka sztuka walki do samoobrony?

Oceń
Ocena 4.8/5 na podstawie 12 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak biegać zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czy trening siłowy spala tłuszcz?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jaka sztuka walki do samoobrony?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *