Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie kimono do BJJ?

Tradycyjny strój do brazylijskiego jiu-jitsu to gi, ale równie często mówi się na to kimono. Obie formy są poprawne, ale żeby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, stworzono unikalną kategorię kimon gi, które są podstawowym wyposażeniem każdego zawodnika. Już nikt nie zastanawia się, jakie kimono do BJJ jest najbardziej odpowiednie. Wybór jest prosty, ale nie ograniczony!

Producenci dbają o swoich klientów. Mało tego, rozpieszczają ich na każdym kroku – kimona gi od Venum czy Manto to synonim doskonałej jakości i najwyższych standardów. Nie dlatego, że świetnie wyglądają – chociaż stylu nie można im odmówić, to chodzi nam przede wszystkim o jakość wykonania. Bawełna, plecionka perłowa i naprawdę solidne szwy – to zapewnia nie tylko komfort podczas walk, ale też wytrzymałość i trwałość, która jest w stanie usatysfakcjonować każdego.

Jakie kimono gi kupić?

Dobre kimono gi nie tylko godnie znosi setki kulanek na macie, ale zapewnia też pewien komfort. Mówimy przecież o bliskim kontakcie z innym zawodnikiem. Ten wkłada przecież w trening dużo pracy, więc to naturalne, że jest obficie spocony. Dobre kimono do BJJ powinno zapewnić odpowiedni komfort nawet w najostrzejszych sytuacjach, a umówmy się – higiena naprawdę ma znaczenie.

Dla niektórych osób perspektywa bliskiego kontaktu na macie potrafi być nieco odpychająca i umówmy się – nie można mieć o to do nikogo pretensji. Dobrze dobrane kimono zgrabnie zakrywa ciało, nie krępując przy tym ruchów. To ważne, bo wszelki dyskomfort na macie jest po prostu niedopuszczalny. Co więcej, w wielu przypadkach właściwe kimono jest po prostu wymagane – to jak odpowiednie rękawice w boksie czy kimono w karate. Odpowiednim strojem dajesz jasno do zrozumienia, co trenujesz i jakie jest Twoje podejście do samej dyscypliny.

Gdzie kupić kimono do BJJ?

Gdzie kupić kimono BJJ?

Jak odróżnić dobre kimono gi do BJJ od tego nieco gorszego? Na pierwszy ogień idzie oczywiście materiał. Kurtka zawsze powinna być wykonana z mocnej plecionki. Przykładem niech będzie tutaj kimono Venum Contender Evo BJJ GI. Tutaj mamy do czynienia kurtką o gramaturze 350 g/m² ze specjalnym kołnierzem wzmocnionym pianką EVA. Do tego dochodzą jeszcze płaskie szwy, które są miękkie i w żaden sposób nie powodują dyskomfortu. Kimono jest oczywiście odpowiednio wzmocnione nie tylko na kołnierzu. Wzmocnień i rozwiązań jest dużo więcej – wszystko po to, by zabezpieczyć najbardziej newralgiczne i podatne na rozdarcia miejsca.

Jak wybrać kimono do BJJ

Ceny kimon BJJ GI wahają się między 280-450 złotych. Mówimy tutaj o kimonach uznanych producentów, co do których jakości jesteśmy absolutnie pewni. Polecamy tylko to, co sami zdążyliśmy poznać i polubić, a sprzęt od MANTO i Venum to już klasyka. Dlatego też, jeśli zależy Ci na kimonie do BJJ, właśnie te dwie marki powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności. Pamiętaj też, że płacisz nie tylko za jakość wykonania, ale też komfort i higienę. Kimono to świetna inwestycja – zawsze się zwraca!

Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie kimono do BJJ?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 4 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Jak biegać zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Czy trening siłowy spala tłuszcz?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Ile cukru dziennie na redukcji?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Ile tłuszczu na redukcji?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie kimono do BJJ?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *