Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co to rashguard?

Rashguard wdarł się przebojem do świata sportu. Dziś jest niezastąpiony dla zawodników MMA, ale korzystają z niego sportowcy najróżniejszych dyscyplin. Co stoi za sukcesem tych akcesoriów i czym te rashguardy właściwie są?

Z angielskiego można to przetłumaczyć na „ochrona przed wysypką” i to niewątpliwie będzie dobry start. Musisz bowiem wiedzieć, że rashguardy nie są innowacją świata MMA. Najpierw stosowano je w sportach wodnych i taki uniform miał chronić przed obtarciami i promieniowaniem słonecznym. To właśnie ostre słońce często powodowało podrażnienia i ewentualne wysypki, a zakrycie ciała odpowiednim materiałem przed tym chronił, nie krępując przy tym ruchów zawodników.

co to rashguard?

Takie rozwiązanie szybko zostało podłapane przez inne sporty – w tym sztuki walki. Zawodnicy MMA nie są może narażeni na szkodliwe promieniowanie, ale solidna ochrona przed ewentualnymi obtarciami została powitana z ogromnym entuzjazmem. W końcu nie można porównywać solidnie wykonanych rashguardów do zwykłych dresów czy ortalionów. Komfort stoi tutaj na zupełnie innym poziomie.

Dlaczego właśnie rashguard?

Co sprawia, że technologia, którą stosuje się w rashguardach, sprawdza się o niebo lepiej od zwykłej koszulki? Po pierwsze – doskonale przylegają do ciała. Jeśli zwykła koszulka przylega do ciała, to znak, że jest cała mokra od potu. To z pewnością nie zapewnia ani ochrony przed obtarciami, ani komfortu. Rashguard, mimo że dokładnie przylega do ciała, pozwala oddychać skórze, zapewniając przy tym optymalną temperaturę, a nawet miłe poczucie chłodu. Co więcej, materiał rozciąga się w każdym kierunku, ale jest niezwykle śliski, dzięki czemu masz pewność, że nikt Cię nie szarpnie za koszulę. Na macie ma to ogromne znaczenie. Wystarczy dodać do tego elastyczne i płaskie szwy, by otrzymać produkt, który będzie najlepszym możliwym wyborem każdego fightera.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiRASHGUARDY KRÓTKIE

jakie rashguardy wybrać?

Rashguardy można także podpiąć pod odzież kompresyjną – poprawiają one prace mięśni i przyśpieszają ich regenerację po treningu. Wszystko dzięki odpowiedniemu uściskowi oraz utrzymaniu mięśni we właściwej pozycji. Z tego też powodu, rashguardy można z powodzeniem stosować w każdej dyscyplinie sportowej, nie tylko w MMA.

Rashguardy dla ludzi z charakterem

Do ogromnej popularności rashguardów przyczyniło się też wzornictwo, a nie ukrywamy, jest ono po prostu fenomenalne. Motywy i projekty rashguardów pomagają podkreślić indywidualizm i wyjątkowy charakter, co jest niezwykle popularne wśród sportowców – nie tylko zawodników MMA. Trzeba jednak przyznać, że te grafiki prezentują się najlepiej właśnie na macie i nie można się temu dziwić. W końcu najczęściej przewijają się tutaj motywy „bad boy’ów”, a kto się w tej roli sprawdzi lepiej niż kocur z maty?

Faktem pozostaje to, że rashguardy wyglądają świetnie, a nadruki wykonane metodą sublimacji zostaną z Tobą na długo. Nikt przecież nie chce wyglądać na treningu śmiesznie. Gwarantujemy, że rashguardy podkreślają tylko to, co najlepsze. A funkcjonalność? Jak wspominaliśmy – nie ma sobie równych. Dlatego też rashguard to wybór, który na rynku nie ma konkurencji. Jeśli myślisz o poważnym trenowaniu, powinieneś niezwłocznie zainwestować w rashguardy. Najlepiej te, które pochodzą od sprawdzonych i uznanych producentów.

Oceń ten artykuł

Ocen: Co to rashguard?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 12 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Pas kulturystyczny – do czego służy?

Arkadiusz Mazurski

3 dni

Taekwondo – na czym polega?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Jakie znasz sporty walki?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Dieta sportowca – co jeść?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak się ubrać na trening zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jakie buty do treningu?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Co to rashguard?”

  1. Jak dla mnie rashguard to wygoda. Naprawdę świetnie się sprawdzają zarówno w krótkich, jak i długich rękawkach.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *