Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak ćwiczyć sztuki walki w domu?

Pewnie już zdarzyło Ci się usłyszeć oklepane frazesy, takie jak „sky is the limit”. Cóż, nie wiemy ile w tym prawdy. Wiemy za to, że w wielu przypadkach możesz iść na kompromisy. Możesz np. zabrać trening ze sobą do domu. To już coś, prawda?

Czy trening sztuk walki w domowym zaciszu ma większy sens? Czy może być bezpieczny i przynosić efekty? Cóż, już od jakiegoś czasu, odpowiedź może być tylko jedna – warunki domowe pozwalają na realizację pełnego i pełnowartościowego treningu – bez względu na to, czy jesteś bokserem, karateką czy zawodnikiem MMA. Czy potrzebujesz wiele? Tak naprawdę to nie, bo skoro już coś trenujesz, to znaczy, że sprzęt masz.

sztuki walki w domu

Sprawa komplikuje się, jeśli do tej pory korzystałeś tylko i wyłącznie ze sprzętu swojego klubu. Musisz być jednak świadomy tego, że to rozwiązanie nie jest dla Ciebie dobre w perspektywie długoterminowej. Niejednokrotnie poruszaliśmy temat sprzętu, który nie jest dostosowany do Twoich gabarytów. Rękawice, kaski, tarcze – to wszystko musi być odpowiednie dla Ciebie. Każdy luz może przyczynić się do głupiej i niepotrzebnej kontuzji, która wykluczy Cię na długi czas.

Jak trenować sztuki walki w domu?

Decydując się na domowy trening, chcesz zmaksymalizować efekty i dawać z siebie absolutnie wszystko. Z tego też powodu, w pierwszej kolejności musisz wykluczyć ryzyko. Kolejnym elementem jest znalezienie przestrzeni. Do treningu będziesz potrzebował trochę miejsca. Jednym wystarczy przestronny pokój, inni wychodzą do garażu, a pozostali wolą sparingi na świeżym powietrzu. Jeśli to trening bokserski lub stójka z wykorzystaniem nóg, to niewielki pokój z reguły będzie zbyt krępujący i niewygodny – głównie dlatego, że do tego rodzaju treningów potrzebny Ci jest odpowiedni sparingpartner.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiAKCESORIA

Jak zacząć trenować sztuki walki

Ten – podobnie jak Ty – powinien mieć odpowiedni kask i rękawice. To wystarczy, by sparować na tym samym poziomie, który znasz z klubowej maty. Zrealizowanie efektywnego sparingu często jest najtrudniejszym elementem domowego treningu, ale jak widzisz – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to się udało. Pozostałe elementy są równie proste – rozgrzewka, trening siłowy i cardio – nie będzie z tym żadnego problemu.

Jak zacząć trenować sztuki walki?

Twoje ciało musi być odpowiednio przygotowane na sporty walki. Dlatego też cardio, trening siłowy i gimnastyka muszą się stać podstawowym elementem Twojego tygodnia. Odpowiednio przygotowane ciało jest odporniejsze na urazy i kontuzje. Sparingi stają się łatwiejsze, bo Ty jesteś silniejszy fizycznie i nie łapiesz zadyszki po pierwszej rundzie. Trenując sztuki walki w domu, dobrze jest zaprzyjaźnić się ze skakanką, bo to proste ćwiczenie poprawia ogólną sprawność fizyczną oraz koordynację.

jak trenować sztuki walki w domu

Do tego dochodzą jeszcze pompki, brzuszki, przysiady, wymachy i cała gama ćwiczeń, które wykorzystują masę ciała. Jeśli t mało, zawsze pozostaje jeszcze crossfit. W warunkach domowych możesz wykonywać podskoki na skrzynkę, brzuszki i całą gamę innych ćwiczeń. Zresztą – na YouTube znajdziesz tyle inspiracji, że wybranie czegoś dla siebie, będzie po prostu dziecinnie łatwe.

Oceń ten artykuł

Ocen: Jak ćwiczyć sztuki walki w domu?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Pas kulturystyczny – do czego służy?

Arkadiusz Mazurski

3 dni

Taekwondo – na czym polega?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Jakie znasz sporty walki?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Dieta sportowca – co jeść?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak się ubrać na trening zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jakie buty do treningu?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jak ćwiczyć sztuki walki w domu?”

  1. Idealny wpis na cowidowy czas. Od tygodnia nie chodzę na treningi, bo oczywiście zamknięte przez pandemię. No to zaczynam ćwiczyć w domu! Lepiej już nie będzie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *