Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak się ubrać na trening zimą?

Zimowa aura często odwodzi miłośników sztuk walki od plenerowych treningów i ćwiczeń. Jednak nie zawsze musisz przenosić się na salę gimnastyczną, by rozwijać swoje umiejętności sportowe. Odpowiedni strój do treningów może sprawić, że nawet zimowe okoliczności przyrody będą doskonałą przestrzenią do ćwiczeń, szczególnie tych poprawiających kondycję.

Jakiej firmy odzież termoaktywna?

MMA to nie tylko ring i sparingi z partnerem. To także wiele godzin spędzonych na siłowni, mających holistycznie zadbać o całe ciało. Dlatego też wielu zawodników czy pasjonatów sportów walki na co dzień łączy ćwiczenia na sali treningowej z aktywnością fizyczną na zewnątrz. Ze sportem jest jak z nauką języków lub jazdą samochodem – wciąż trzeba rozwijać swoje umiejętności, trening czyni mistrza. Stąd nie trzeba rezygnować z dbania o siebie w okresie jesienno-zimowym. Warto zaopatrzyć się w odzież termoaktywną.

Jej zadaniem jest równomierne utrzymanie temperatury na całym ciele, co znacząco wpłynie na komfort podczas treningu, ale również zapobiegnie tak charakterystycznemu uczuciu zimna po aktywności fizycznej. Ważne jest jednak to, by wybierać odzież wysokiej jakości.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnorodnych firm reklamujących swoje ubrania termoaktywne. Jednak należy z krytycyzmem podchodzić do wszelkich zapewnień producentów, kierując się nie tylko marketingiem, ale również wiedzą. Które ubrania termoaktywne są godne polecenia?

  1. Szukaj w składzie bawełny. Jej naturalne właściwości higroskopijne zapewnią doskonałe wchłanianie potu, co znacząco zniweluje uczucie chłodu podczas ćwiczeń, jak i zadba o Twoje zdrowie.
  2. Wełna Merino – to doskonały materiał na odzież termoaktywną podczas bardzo chłodnych i mroźnych dni, ponieważ chroni przed niską temperaturą, zapewniając doskonały komfort sportowcowi.
  3. Nie bój się tworzyw sztucznych– poliester czy polipropylen nie muszą oznaczać niskiej jakości i niskich właściwości higroskopijnych. Współcześnie w odzieży termoaktywnej nader często stosuje się różnorodne mieszanki takich materiałów, które dzięki nowoczesnej technologii stanowią esencję doskonałego i trwałego materiału, który jednocześnie jest lekki i odporny na warunki atmosferyczne.
  4. Szukaj domieszek elastanu – taka odzież, która ma zapewnić nam odpowiedni komfort termiczny, powinna przylegać do ciała, ale jednocześnie nie blokować naszych ruchów. Dzięki elastanowi legginsy czy bluzy, mimo doskonałej ochrony, nie będą przeszkadzały podczas intensywnych ćwiczeń.

Do niezastąpionych elementów odzieży zimowej treningowej należą:

  • bielizna: skarpetki, legginsy i shorty,
  • t-shirty i bluzy,
  • spodnie,
  • kurtki,
  • czapki,
  • rękawice i inne akcesoria.

Trening MMA czy innych sportów walki to złożony proces. Wielu sportowców łączy swoją pasję do tego rodzaju dyscyplin m.in. z bieganiem. Jak ubrać się zimą na taki trening?

Jakie ubranie do biegania w zimie?

Omówiliśmy już kwestie odzieży. Teraz czas na poszczególne elementy garderoby podczas ćwiczeń pod chmurką w okresie jesienno-zimowym.

Przede wszystkim należy ubrać się nieco cieniej. Podczas biegania czy innego rodzaju aktywności fizycznej, już po kilku minutach odczujesz wzrost temperatury, więc nie warto ubierać się zbyt ciepło. Nawet najlepsza odzież termoaktywna w zbyt dużej ilości nie zapewni Ci odpowiedniego komfortu.

Najczęstszy zestaw ubrań na trening zimą? To bielizna termoaktywna i odpowiednia kurtka. Ewentualnie w mroźne dni można uzupełnić ten zestaw o dodatkową bluzę.

Pamiętaj, że odzież termoaktywna jest także ekonomicznym wyborem. Kupujesz ją wszak na wszelkie pory roku, nie tylko na zimowe treningi. Do zobaczenia na zimowych szlakach treningowych!

Jak ubrać się na trening na dworze?

Na trening na dworze ubierz się warstwowo, dostosowując do pogody. Wybierz oddychające, elastyczne materiały. Pamiętaj o obuwiu sportowym i ewentualnie czapce, rękawiczkach czy okularach przeciwsłonecznych.

Jak się ubrać na zimowy bieg?

Na zimowy bieg ubierz się warstwowo. Zacznij od termoaktywnej bielizny, dodaj warstwę izolacyjną, a na zewnątrz wiatrówkę. Używaj ciepłych skarpet, czapki, rękawiczek. Dobierz obuwie z odpowiednią przyczepnością.

Jak grać w piłkę nożną zimą?

Grając zimą, wybierz boisko ze sztuczną trawą lub ośnieżone. Ubierz się warstwowo, z termoaktywną bielizną. Stosuj obuwie z większą przyczepnością. Pamiętaj o rozgrzewce i dostosuj intensywność treningu do warunków.

Jakie spodnie do biegania w zimę?

Wybierz spodnie do biegania z termoaktywnego, oddychającego materiału. W chłodniejsze dni postaw na długie, cieplejsze legginsy lub spodnie z miękką, ocieplaną warstwą wewnętrzną. Ważna jest również wodoodporność.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jak się ubrać na trening zimą?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak szybko zbić wagę na zawody?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Rozciąganie przed czy po treningu?

Arkadiusz Mazurski

4 tygodnie

Jak się rolować po treningu?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Freak fight – co to?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czego nie robić po treningu siłowym?

Arkadiusz Mazurski

5 miesięcy

Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

6 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak się ubrać na trening zimą?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *