Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy suplementy na stawy działają?

Problemy ze stawami mogę wynikać nie tylko ze zbyt intensywnych treningów, ale też choroby lub niezdrowego trybu życia. Pomocne – jak zawsze – okazują się odpowiednie ćwiczenia odciążające stawy, ale odpowiednia suplementacja też swoje robi. Jakie suplementy na stawy będą najlepsze i – co ważniejsze – czy suplementy na stawy naprawdę działają?

Odpowiedź jest w zasadzie prosta. Suplementy – przynajmniej te sprawdzone, z wyższej półki – działają. Mało tego, są zadziwiająco skuteczne i w połączeniu z odpowiednim zestawem treningowym dają fenomenalne rezultaty. Dotyczy to także rehabilitacji po kontuzji czy wypadku. Co ważne – o stawach nie trzeba myśleć dopiero, kiedy poczujesz ten charakterystyczny ból. Dużo lepiej zrobisz, jeśli o swoje stawy będziesz dbał cały czas. Drogi są dwie, o każdej z nich już wspominaliśmy. Z jednej strony masz serie treningowe odciążające stawy, a z drugiej suplementację, która pozwala zachować stawy w świetnej kondycji.

jak dbać o stawy podczas treningu

Jaki suplement na stawy?

Oczywiście najlepiej pogodzić jedno z drugim, ale doskonale wiemy, jak sprawa wygląda. Dlatego też skupimy się tutaj nie na poszczególnych treningach, ale na samych suplementach, które można bezpiecznie stosować niezależnie od trybu życia. Co powinny zawierać takie suplementy? Przede wszystkim składniki, które mają bezpośredni wpływ na regenerację i odtwarzanie tkanki łącznej. Mowa tutaj oczywiście o glukozaminie, CSA oraz CSB. Potrzebne będą także substancje, które zagwarantują Ci, że stawy pozostaną odpowiednio „naoliwione”. Olej lniany, kwas hialuronowy czy specjalistyczna mieszanka cetyl myristoleate sprawdzą się znakomicie. Stawy mogą też boleć, dlatego też ekstrakty roślinne (głównie wyciągi z kurkumy i imbiru) także będą wskazane. Kropką nad „i” będzie natomiast komplet witamin i minerałów, które utrzymają kości w świetnym stanie.

jaki suplement diety na stawy

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiSUPLEMENTY NA STAWY

Taka mieszanka jest przeznaczona zarówno dla sportowców czy amatorów z zapałem do sporadycznych aktywności fizycznych, jak i dla osób, które ze sportem nie mają absolutnie nic wspólnego. Przyjmowanie suplementu jest całkowicie bezpiecznie, pod warunkiem, że przestrzega się wytycznych zamieszczonych w ulotce lub na opakowaniu suplementu. Bez obaw – to nie jest coś skomplikowanego – wszystko ogranicza się do odpowiedniego porcjowania suplementu. Co prawda, nic Ci się nie stanie, jeśli zażyjesz trochę za mało lub za dużo, ale właściwe zażywanie suplementu pozwala maksymalizować korzyści, a przecież o to właśnie tutaj chodzi.

Jak dbać o stawy podczas treningu?

Zazwyczaj o problemach ze stawami mówi się w kontekście intensywnego treningu lub widocznej nadwagi. Prawda jest jednak taka, że to jedynie wierzchołek góry lodowej. Twoim stawom może zaszkodzić nawet niewłaściwa dieta lub niedokończona rozgrzewka. Dlatego też nie wierz we wszystko, co przeczytasz lub usłyszysz w internecie – Twoje stawy mają prawo się odezwać w każdym momencie. To od Ciebie zależy, jak zareagujesz.

Oceń ten artykuł

Ocen: Czy suplementy na stawy działają?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Co to jest ashwagandha?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co jeść na masę mięśniową?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Capoeira – co to?
capoeira warhouse

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czy K1 i kickboxing to to samo?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Boks czy MMA?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czy kulturystyka to sport?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czy suplementy na stawy działają?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *