Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie tarcze treningowe wybrać?

Podstawy treningu bokserskiego

Podstawowe ciosy bokserskie to mantra, którą zawodnicy powtarzają przez lata. Najistotniejsze jest to, żeby pewne ruchy stały się naturalne i w pewnym sensie bezwarunkowe. Dlatego też doświadczeni bokserzy powtarzają to, co już potrafią. W roli drobnej pomocy, najlepiej sprawdzają się tutaj tarcze treningowe.

Tak naprawdę podpinamy pod to wszystkie sporty walki. Bez względu na to, czy mówimy o boskie, MMA, muay thai, karate czy kick-boxingu, to wniosek zawsze będzie ten sam – liczy się powtarzalność. Warto wziąć tę zasadę do serca, bo kierują się nią najwięksi specjaliści w swoich dyscyplinach.

tarcza treningowa

Fenomen tarcz bokserskich polega głównie na tym, że możesz trenować w różnych warunkach. Czasami możesz poradzić sobie bez sparingpartnera lub trenera. To ogromny przywilej, trenujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz. Bez oporów, bez taryfy ulgowej – tarcza wytrzyma wszystko, nie musisz jej oszczędzać.

Podstawowe ciosy bokserskie a tarcza treningowa

Jakie tarcze treningowe powinno się wybierać? Wiele zależy od tego, co trenujesz. Bokserom z reguły wystarczą tarcze bokserskie, czyli popularne łapy. Wiąże się to jednak z koniecznością współpracy – najlepiej z trenerem. Osoba, która ma na sobie łapy bokserskie, koordynuje cały trening. To ona narzuca tempo, a bokser musi się dostosować i odpowiednio szybko reagować. Dlatego też takie tarcze polecimy każdemu, kto czynnie trenuje stójkę – nie tylko boks – pod okiem trenera i wchodzi z nim w interakcję. Oczywiście takie łapy może założyć każdy, więc znalezienie sparingpartnera nie będzie trudne. Problem w tym, że amator nie będzie wiedział nic o podstawowych kombinacjach, a suche uderzenia na niewiele się zdadzą.

tarcze bokserskie venum

Trenując bez profesjonalnego wsparcia, warto postawić na większe, masywniejsze tarcze, na których można z powodzeniem trenować zarówno uderzenia, jak i kopnięcia. Takie tarcze nie wymagają zaawansowanego w sporcie towarzysza. W wielu przypadkach jesteś samodzielny i to właśnie dzięki temu większe tarcze treningowe cieszą się taką popularnością.

Tarcze bokserskie od sprawdzonych producentów

Tarcze są dosyć specyficzne. Wszystko tutaj sprowadza się do treningu uderzeń, dlatego też same tarcze powinny być starannie zaprojektowane i doskonale wykonane. Dzięki temu bezpieczny jesteś nie tylko Ty, ale też trener lub jakakolwiek inna osoba, która pomaga Ci w sparingu. Najistotniejsze są pod tym względem tarcze bokserskie, bo to właśnie one zmuszają do najbliższego kontaktu. Wszystkie „łapy” powinny być wytrzymałe, trwałe na uszkodzenia i nie mogą się odkształcać.

tarcze treningowe dla bokserów

W przypadku większych tarcz – bushido, tajskich czy do MMA, sytuacja wygląda podobnie – tarcza treningowa nie może się odkształcać, nie może być zbyt twarda, ale też nie może być miękka. Jaki z tego wniosek? Stawiaj na uznane marki. Wybieraj produkty od Venum oraz RDX. Taka inwestycja na pewno się zwróci. Możesz być tego pewien.

Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie tarcze treningowe wybrać?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Co to jest ashwagandha?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co jeść na masę mięśniową?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Capoeira – co to?
capoeira warhouse

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czy K1 i kickboxing to to samo?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Boks czy MMA?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czy kulturystyka to sport?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jakie tarcze treningowe wybrać?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *