Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie tarcze treningowe wybrać?

Podstawy treningu bokserskiego

Podstawowe ciosy bokserskie to mantra, którą zawodnicy powtarzają przez lata. Najistotniejsze jest to, żeby pewne ruchy stały się naturalne i w pewnym sensie bezwarunkowe. Dlatego też doświadczeni bokserzy powtarzają to, co już potrafią. W roli drobnej pomocy, najlepiej sprawdzają się tutaj .

Tak naprawdę podpinamy pod to wszystkie sporty walki. Bez względu na to, czy mówimy o boskie, MMA, muay thai, karate czy kick-boxingu, to wniosek zawsze będzie ten sam – liczy się powtarzalność. Warto wziąć tę zasadę do serca, bo kierują się nią najwięksi specjaliści w swoich dyscyplinach.

tarcza treningowa

Fenomen tarcz bokserskich polega głównie na tym, że możesz trenować w różnych warunkach. Czasami możesz poradzić sobie bez sparingpartnera lub trenera. To ogromny przywilej, trenujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz. Bez oporów, bez taryfy ulgowej – tarcza wytrzyma wszystko, nie musisz jej oszczędzać.

Podstawowe ciosy bokserskie a tarcza treningowa

Jakie tarcze treningowe powinno się wybierać? Wiele zależy od tego, co trenujesz. Bokserom z reguły wystarczą tarcze bokserskie, czyli popularne łapy. Wiąże się to jednak z koniecznością współpracy – najlepiej z trenerem. Osoba, która ma na sobie łapy bokserskie, koordynuje cały trening. To ona narzuca tempo, a bokser musi się dostosować i odpowiednio szybko reagować. Dlatego też takie tarcze polecimy każdemu, kto czynnie trenuje stójkę – nie tylko boks – pod okiem trenera i wchodzi z nim w interakcję. Oczywiście takie łapy może założyć każdy, więc znalezienie sparingpartnera nie będzie trudne. Problem w tym, że amator nie będzie wiedział nic o podstawowych kombinacjach, a suche uderzenia na niewiele się zdadzą.

tarcze bokserskie venum

Tarcze bokserskie od sprawdzonych producentów

Tarcze są dosyć specyficzne. Wszystko tutaj sprowadza się do treningu uderzeń, dlatego też same tarcze powinny być starannie zaprojektowane i doskonale wykonane. Dzięki temu bezpieczny jesteś nie tylko Ty, ale też trener lub jakakolwiek inna osoba, która pomaga Ci w sparingu. Najistotniejsze są pod tym względem tarcze bokserskie, bo to właśnie one zmuszają do najbliższego kontaktu. Wszystkie „łapy” powinny być wytrzymałe, trwałe na uszkodzenia i nie mogą się odkształcać.

tarcze treningowe dla bokserów

W przypadku większych tarcz – bushido, tajskich czy do MMA, sytuacja wygląda podobnie – tarcza treningowa nie może się odkształcać, nie może być zbyt twarda, ale też nie może być miękka. Jaki z tego wniosek? Stawiaj na uznane marki. Wybieraj produkty od Venum oraz RDX. Taka inwestycja na pewno się zwróci. Możesz być tego pewien.

Dlaczego warto używać tarcz treningowych?

Tarcze treningowe są niezbędnym narzędziem dla sportowców praktykujących sporty walki, umożliwiając efektywny trening ciosów i kopnięć. Pozwalają trenować w różnych warunkach, nawet bez partnera lub trenera, co zapewnia większą elastyczność treningową. Dzięki tarczom można pracować nad siłą uderzenia, szybkością, precyzją i poprawnym wykonaniem techniki.

Jakie rodzaje tarcz treningowych są polecane?

Wybór tarcz treningowych zależy od dyscypliny sportowej. Dla bokserów i zawodników trenujących stójkę polecane są tarcze bokserskie, znane również jako łapy, które wymagają współpracy z trenerem lub partnerem. Dla osób trenujących samodzielnie lub pracujących nad kopnięciami, lepszym wyborem będą większe tarcze, umożliwiające samodzielny trening różnorodnych technik uderzeń i kopnięć.

Na co zwrócić uwagę wybierając tarcze treningowe?

Wybierając tarcze treningowe, należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania, materiał, wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia i odkształcenia. Ważne jest, aby tarcze były dostosowane do potrzeb danego sportu i techniki trenowanej przez zawodnika. Polecane są produkty od sprawdzonych producentów, takich jak Venum i RDX, które gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo podczas treningu.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie tarcze treningowe wybrać?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

5 dni

Ile razy trenować w tygodniu?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jakie tarcze treningowe wybrać?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *