Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie rękawice bokserskie?

Kluczowe porady

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z boksem, stoi przed kupnem swoich pierwszych rękawic. Od tego sporo zależy – znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. Dlatego nie warto skazywać się na trudne początki. Lepiej kupić coś, co zapewni komfort i bezpieczeństwo.

Rozmiar ma znaczenie – w boksie kolosalne. Nie chodzi tylko i wyłączne o Twoją wagę, chociaż nie ukrywam – na jej podstawie dobierzemy także rękawice. Te są oznaczane w uncjach (OZ). 1 OZ to 28,4 grama. Przyjęło się, że rozmiarówka do 10 OZ dotyczy kobiet i dzieci. Czasami też na takich trenują mężczyźni z piórkowej. Dla uogólnienia można jednak założyć, że rękawice dla mężczyzn zaczynają się od 12. Dlaczego to tak istotne? Bo niewłaściwa waga rękawic szybko może zakończyć się kontuzją – nawet przy lekkim treningu z workiem.

rękawice bokserskie

Oczywiście na nieco wyższym poziomie ma się różne pary – jedne do treningu, drugie do walki. Domyślamy się jednak, że początkujący nie jest gotowy na taki wydatek i nie widzi w nim większego sensu, dlatego też polecamy na starcie wybór jednej, ale dobrze dopasowanej pary. Jaki będzie idealny kompromis pomiędzy treningami, a walką na ringu?

które rękawice bokserskie wybrać?

Musisz wiedzieć, że sparuje się zazwyczaj w rękawicach 14-16 OZ, a walczy mniejszymi 10-12 OZ. Dlatego też dobrze dobrane „czternastki” wydają się najlepszym rozwiązaniem, jeśli jesteś początkującym. W ten sposób ochraniasz nie tylko własne dłonie, ale też żebra partnera, a to się ceni! Jeśli natomiast szukasz czegoś, w czym wyjdziesz do ringu na swoje pierwsze walki – „dwunastki” będą najlepsze. Niezależnie od rozmiaru, warto postawić na coś sprawdzonego. Naszym wyborem jest tutaj sprzęt renomowanej firmy Hayabusa. Model T3 to solidne rękawice, na których można polegać. Kciuk jest dobrze osadzony, zamknięcie Dual-X stabilizuje nadgarstek, a sama pianka zapewnia komfort przy parowaniu i atakowaniu.

Jakie rękawice?

Kolejnym ważnym elementem jest materiał wykonania. Powinieneś zwrócić uwagę, z jakiej skóry zostały wykonane rękawice, które planujesz kupić. Osobiście sugerujemy skórę naturalną, głównie ze względu na większą trwałość produktu. Prezentowany przez nas model T3 jest ręcznie szyty, a skóra została odpowiednio wzmocniona, dzięki czemu długowieczność jest po prostu gwarantowana – nawet w przypadku ostrych treningów.

Co jeszcze się liczy? Wentylacja! Początkujący fighterzy nie zwracają na to uwagi, a problem spoconych i śliskich dłoni bywa naprawdę nieznośny. Marki prześcigają się w tworzeniu systemów, które zapewnią jak najlepszą wentylację. Hayabusa postawiła na technologię antybakteryjną XT2, która nie tylko hamuje rozwój bakterii, zmniejsza nieprzyjemny zapach, ale też zapewnia skuteczne chłodzenie. Wewnętrzna wyściółka skutecznie odprowadza wilgoć, a to wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów.

Jakie rękawice wybrać?

Ostatnim istotnym elementem będzie oczywiście typ rękawic. Mamy do wyboru wiązane i na rzep. Oglądając profesjonalistów, możesz zobaczyć rękawice wiązane – ale to wybór tylko i wyłącznie dla nich i to nie zawsze. Nawet profesjonaliści trenują i sparują w rękawicach na rzep. To nie tylko dużo wygodniejsze, ale też wystarczająco bezpieczne, by chronić nadgarstki. Hayabusa T3 oferuje zapięcie Dual-X. Dla Ciebie oznacza to fenomenalną stabilizację nadgarstka.

Sam widzisz, ile znaczy wybór odpowiednich rękawic. Decydując się na właściwy model, zapewniasz sobie przewagę już na starcie. Każdy trening będzie Ci o tym przypominał. Z naszej strony możemy tylko dodać, że Hayabusa T3 to świetny wybór, jeśli cenisz sobie jakość wykonania.

Dlaczego rozmiar rękawic bokserskich jest tak ważny?

Rozmiar rękawic bokserskich ma kluczowe znaczenie, ponieważ od niego zależy ochrona twoich dłoni i nadgarstków podczas treningu czy walki. Niewłaściwy rozmiar może prowadzić do kontuzji i nie zapewnić odpowiedniej ochrony. Dla początkujących „czternastki” (14 OZ) wydają się najlepszym kompromisem, natomiast dla bardziej zaawansowanych „dwunastki” (12 OZ) będą idealne do walk.

Jaką rolę odgrywa wentylacja w rękawicach bokserskich?

Dobra wentylacja w rękawicach bokserskich jest kluczowa dla komfortu użytkowania, ponieważ zapobiega nadmiernemu poceniu się dłoni i rozwijaniu się bakterii. Technologie antybakteryjne, takie jak XT2 w modelach Hayabusa, zapewniają nie tylko redukcję nieprzyjemnych zapachów, ale także skuteczne chłodzenie i odprowadzanie wilgoci, co przekłada się na lepsze warunki treningowe.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie rękawice bokserskie?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 11 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
5

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Freak fight – co to?

Arkadiusz Mazurski

4 dni

Czego nie robić po treningu siłowym?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Ile razy trenować w tygodniu?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

5 komentarzy na temat “Jakie rękawice bokserskie?”

  1. Cześć. Skąd mam wiedzieć, że dla mnie będą dobre rękawice 10 czy 14? Jak to sprawdzić? Dzięki z góry za poradę

  2. U mnie najlepiej się sprawdzają rękawice bokserskie 16 OZ. Wcześniej, przy niższej masie nosiłem z powodzeniem 14 OZ, ale teraz już nie sprawdzają się tak dobrze.

  3. Super wpis! Z tą wentylacją to macie rację! Ja kupiłem pierwsze rękawice po taniości i był spory problem z wentylacją, a same rękawice były chyba z jakiegoś sztucznego materiału. Lepiej zapłacić więcej, a mieć dobre rękawice na dłużej.

  4. Super wpis. Ja nie miałem pojęcia, jak wybrać rękawice bokserskie, ale teraz wszystko mi się wyjaśniło. Dzięki

  5. Ja wybieram rękawiczki właśnie 10 OZ, to znaczy z górnej granicy. Mam dość duże dłonie, więc taki rozmiar jest dla mnie jak najbardziej odpowiedni.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *