Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaka odzież treningowa?

Wybieramy najlepszą!

Wybierając sobie ubrania treningowe, warto zwrócić uwagę na kilka drobiazgów. Pierwszym będzie oczywiście charakter sportu. W inną garderobę zaopatrzy się wyczynowy kolarz, a w inną rasowy grappler. Na co jeszcze zwracać uwagę? Jaka powinna być Twoja odzież treningowa?

Cóż, na pewno powinna być wytrzymała. Odzież treningowa – zwłaszcza w sportach kontaktowych – powinna dobrze przylegać do Ciała. Dzięki temu nie tylko będziesz czuł się bardziej komfortowo i swobodnie, ale też Twój sparingpartner/rywal nie będzie mógł Cię ciągnąć za ubranie. To oczywiście ogromna zaleta, ale nie jedyna. Odzież treningowa, czyli w wielu przypadkach odzież kompresyjna – to także pomoc dla Twoich mięśni. Jak to możliwe?

odzież kompresyjna do treningu

Za wszystko odpowiada materiał. Jego zadaniem jest ciasne i dokładne otulenie całego ciała, co ma oczywiście ogromny wpływ na pracę mięśni. Kontrolowany ucisk nie tylko poprawia krążenie krwi, ale też sprawia, że „każdy mięsień jest na swoim miejscu”. Odpowiednio ukrwione mięśnie są w stanie wydajniej pracować, a to oznacza dokładniejszy i bardziej intensywny trening.

Ubrania treningowe, czyli odzież kompresyjna dla wymagających

Odpowiednie ubranie jest ściśle dopasowane i utrzymuje mięśnie w ryzach. Ogranicza to wibracje i wstrząsy, co docenią głównie biegacze oraz crossfiitowcy. Sam fakt, że wstrząsy są ograniczone, a mięśnie nie przesuwają się zbyt intensywnie, ma także znaczenie na samopoczucie po treningu. Chodzi oczywiście o kwas mlekowy i znane każdemu sportowcowi zakwasy. Z odpowiednią odzieżą kompresyjną regeneracje przychodzi dużo szybciej, a korzysta na tym cały organizm.

jaka odzież na trening?

To nie wszystko, co ma do zaoferowania solidnie wykonana odzież treningowa. Warto poświęcić chwilę na wykorzystany materiał. Szybko dojdzie się do wniosku, że taka odzież może mieć właściwości termoregulacyjne. To w połączeniu z dobrym system odprowadzania potu sprawia, że ciało jest suche, a mięśnie dobrze rozgrzane.

Odzież treningowa z grafiką

Odzież treningowa jest użyteczna, jest funkcjonalna, a w wielu przypadkach wręcz niezbędna. Nie można jednak zapominać także o tym, że odzież treningowa oraz kompresyjna to styl. Ubrania – zwłaszcza koszulki – są pełne ognia, a motywy od Pit Bull po prostu rządzą. To wbrew pozorom ma znaczenie. W końcu fighterzy mają swój własny charakter, a odzież treningowa to świetnie podkreśla.

odzież Pit Bull

Bez względu na to, czy trenujesz na macie, bieżni, rowerze czy w lesie, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Odzież treningowa po prostu się opłaca, nie skorzystać z niej, to jak robić sobie dodatkowo pod górkę, tyle że bez dodatkowych efektów. W drodze na szczyt warto sobie odrobinę pomagać i właśnie od tego jest odzież treningowa.

Oceń ten artykuł

Ocen: Jaka odzież treningowa?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Co to jest ashwagandha?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co jeść na masę mięśniową?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Capoeira – co to?
capoeira warhouse

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czy K1 i kickboxing to to samo?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Boks czy MMA?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czy kulturystyka to sport?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jaka odzież treningowa?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *