Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak prać rękawice bokserskie?

Nieprzyjemny zapach to ogromne niedopowiedzenie w przypadku mocno wyeksploatowanych rękawic. Jeśli nie przestrzega się kilku istotnych kroków, trzeba się liczyć z przykrymi konsekwencjami. Pierwszym pomysłem w przypadku przepoconych rękawic, jest szybkie pranie – problem w tym, że jeśli to zrobisz, to równie dobrze możesz wyrzucić swoje rękawice do śmieci.

Większość zawodników doskonale o tym wie, ale ciągle zdarzają się przypadki, w których początkujący bokser, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, wrzuca rękawice do pralki. Woda dewastuje piankę, która wypełnia rękawice, a efekty często są takie same – rękawice nie nadają się do dalszego użytkowania. Jeśli chcesz je przetrzeć, to możesz użyć do tego wilgotnej szmatki. Pamiętaj tylko, żeby trzymać się z daleka od wypełniacza. Musisz też mieć świadomość, że to w żadnym stopniu nie zniweluje przykrego zapachu.

jak odświeżyć rękawice bokserskie

Jak odświeżyć rękawice bokserskie?

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym sposobem na czyste i zadbane rękawice bokserskie, jest odpowiednie przygotowanie. Pierwszym elementem będą oczywiście dobrze zawiązanie owijki. To one wchłoną pot, dzięki czemu Twój sprzęt pozostanie stosunkowo czysty. Same owijki możesz wrzucić do pralki w każdej chwili, ale tak naprawdę wystarczy je wyprać ręcznie. Owijki to tak naprawdę połowa sukcesu. Większość początkujących myśli, że owijki mają tylko i wyłącznie chronić nadgarstek, więc kupując rękawice ze solidnym zapięciem, rezygnują z owijek. Efektem takiej decyzji jest zapach, którego nie sposób się pozbyć.

jak czyścić rękawice

Nawet jeśli przy każdym treningu korzystasz z owijek, to musisz pamiętać o tym, żeby dać rękawicą odetchnąć. Trzymanie ich w zamkniętej torbie aż do następnego treningu to dobry pomysł, ale tylko jeśli chcesz nokautować sparingpartnerów zapachem. Rękawice to nie ogórki, nie trzeba ich kisić. Daj im odetchnąć po każdym treningu, to na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Jak czyścić rękawice bokserskie?

Pierwszą jest zamrożenie suchych rękawic. Minusowa temperatura zabija bakterie, a rękawice powinny spędzić w takiej temperaturze przynajmniej noc. Zwykła foliowa torebka powinna tutaj wystarczyć. Warto jednak wiedzieć, że rękawice muszą być całkowicie suche – w innym wypadku zamrożenie będzie dla nich zgubne.

jak czyścić rękawice bokserskie

Potrzeba matką wynalazków – dlaczego to miałoby nie dotyczyć bokserów? Zanim jednak zaczniesz działać na własną rękę, weź sobie do serca jedno – nie będziesz musiał walczyć z nieprzyjemnym zapachem, jeśli zawsze będziesz pamiętał o bandażach, wietrzeniu i suszeniu. Tylko tyle i aż tyle!

Czy rękawice bokserskie można prać w pralce?

Rekawice bokserskie można prać, ale zazwyczaj nie są one odpowiednie do prania w pralce. Ze względu na swoją konstrukcję, wewnętrzną wyściółkę i materiały użyte do produkcji, mogą one ulec uszkodzeniu w wyniku prania w tradycyjnej pralce. Ponadto, pod wpływem prania mogą również stracić swoje właściwości i elastyczność.

Jak myć rękawice bokserskie?

Czyść zewnętrzną część, dezynfekuj je, susz wnętrze rękawic (np. z pomocą rękawiczek higienicznych, które wchłaniają wilgoć. Pamiętaj też, żeby suszyć je po każdym treningu.

Jak pozbyć się przykrego zapachu z rękawic?

Przede wszystkim zadbaj o to, żeby był suche. Przykry zapach jest spowodowany potem, który zgromadził się wewnątrz rękawic. Musisz je dokładnie osuszyć i zdezynfekować. Żeby sytuacja się nie powtarzała, susz i wietrz rękawice po każdym treningu.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jak prać rękawice bokserskie?

Oceń
Ocena 4.6/5 na podstawie 14 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak biegać zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czy trening siłowy spala tłuszcz?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jak prać rękawice bokserskie?”

  1. Super jest ten wpis! O tym bardzo rzadko się mówi, a to ważny temat. Dłonie podczas walki się pocą, więc odpowiednie dbanie o rękawice bokserskie jest mega ważne.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *