Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Trening obwodowy – co to?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi szuka ciekawych sposobów na rozruszanie swojego ciała i spalenie zbędnych kalorii. Jeżeli szukasz ciekawego sposobu na trening w domu, który pomoże Ci schudnąć, wzmocnić swoją wytrzymałość i siłę, to koniecznie zapoznaj się z treścią tego wpisu.

Trening obwodowy w domu?

Trening obwodowy to odpowiednio zaplanowany zestaw ćwiczeń, który pomaga zredukować tkankę tłuszczową i wzmocnić ogólną wytrzymałość organizmu. Ten rodzaj treningu możemy wykonywać w dowolnym miejscu, korzystając tylko i wyłącznie z masy własnego ciała. Nieważne czy jesteśmy na siłowni, w domu czy na wyjeździe. Nie są do niego konieczne żadne specjalne narzędzia, a zestaw swoich ćwiczeń możemy ustalić wedle własnych preferencji. Na czym w takim razie polega ten rodzaj treningu? Trening obwodowy powinien składać się z kilku ćwiczeń, które będziemy wykonywać w określonych seriach z odpowiednimi przerwami. To, jakie ćwiczenia będziemy robić, zależy stricte od nas i naszych potrzeb. Przed rozpoczęciem planowania powinniśmy zastanowić się, nad którymi partiami ciała chcemy pracować. Planując, możemy wybrać ćwiczenia dotyczące konkretnych partii mięśniowych, takie jak brzuch, plecy, bicepsy czy nogi. Jeżeli zależy nam na treningu całego ciała, to warto jest skomponować zestaw ćwiczeń poruszających każdą część ciała po trochu. Skomponujmy zatem przykładowy zestaw ćwiczeń. Będą to:

Przeczytaj też:  Jakie tarcze treningowe wybrać?
  • pompki,
  • przysiady,
  • pajacyki,
  • koci grzbiet,
  • brzuszki.

Każde ćwiczenie powinniśmy wykonywać od 30 do 60 sekund lub określoną przez siebie ilość razy. Po wykonanej serii należy nam się chwila przerwy, która powinna zająć nie dłużej niż minutę. Następnie powtarzamy cały proces od 2 do 4 razy i voilà – nasz trening obwodowy został ukończony. Warto pamiętać, że ważnym elementem przed rozpoczęciem takiego treningu jest rozgrzewka, która pozwoli organizmowi w odpowiedni sposób przygotować się do intensywnego wysiłku.

Przeczytaj też:  Kalistenika – od czego zacząć?
fot. unsplash zgodnie z licencją

Trening obwodowy – co daje?

Trening obwodowy może mieć wiele benefitów. Po pierwsze jest on świetnym sposobem na redukcję niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi miewa problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi swojego ciała. Trening obwodowy może okazać się świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kalorii i ogólną poprawę wyglądu sylwetki. Po drugie trening obwodowy zdecydowanie pozytywnie wpływa na siłę mięśni, nad którymi pracujemy. Częste angażowanie różnych grup mięśniowych bezpośrednio doprowadzi do ich wzmocnienia, dzięki czemu będziemy czuli się silniejsi i bardziej wysportowani. Po trzecie ten rodzaj treningu zdecydowanie poprawia naszą wydolność fizyczną. Duża intensywność wykonywania ćwiczeń kardio bezpośrednio przełoży się na naszą ogólną kondycję i wytrzymałość, co z pewnością będzie w stanie ułatwić nam życie codzienne. Trening obwodowy cechuje bardzo duża intensywność ćwiczeń. Oznacza to, że jeżeli będziemy wykonywać go regularnie, to w bardzo krótkim czasie może przynieść on widoczne efekty.

Na czym polega trening obwodowy?

Trening obwodowy powinien składać się z kilku ćwiczeń, które będziemy wykonywać w określonych seriach z odpowiednimi przerwami. To, jakie ćwiczenia będziemy robić, zależy stricte od nas i naszych potrzeb.

Przykładowy trening obwodowy dla początkujących?

Zestaw ćwiczeń – pompki, przysiady, pajacyki, koci grzbiet, brzuszki. Każde ćwiczenie powinniśmy wykonywać od 30 do 60 sekund lub określoną przez siebie ilość razy.

Czy trening obwodowy odchudza?

Regularne treningi obwodowe redukują tkankę tłuszczową i wpływają na zmianę wyglądu ciała m.in. wyszczuplają sylwetkę.
Oceń ten artykuł

Ocen: Trening obwodowy – co to?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak biegać zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czy trening siłowy spala tłuszcz?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Trening obwodowy – co to?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *