Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie suplementy przed treningiem?

Popularne przedtreningówki szturmem wdarły się na rynek suplementów dla sportowców i obecnie są ważnym elementem diety sportowców – zarówno tych na pełen etat, jak i amatorów. Co sprawia, że są tak popularne? Dwa podstawowe wnioski: Po pierwsze, przedtreningówki są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Po drugie, są skuteczne i czuć to już od pierwszej dawki.

Przedtreningówka działa natychmiast – takie jest jej zadanie. Energetyczny „kopniak” to eufemizm określający pobudzony organizm, który jest gotowy do pracy na najwyższych obrotach. Wiele przedtreningówek jest dodatkowo wzbogacona o składniki, które poprawiają ukrwienie mięśni, co ma natychmiastowy wpływ na ich wydolność.

Jakie suplementy przed i po treningu?

Przejdźmy do konkretów – które składniki przedtreningówek są najważniejsze? Czego nie może zabraknąć w składzie? Według nas, takich must-have składników jest przynajmniej kilka. Pierwszym z nich jest właśnie połączenie AAKG i L-cytruliny. To właśnie taki booster tlenku azotu ma kolosalne znaczenie dla lepszego przepływu krwi. Jak pewnie wiesz, w tej krwi znajdują się wszystkie potrzebne składniki odżywcze, więc prawidłowe ukrwienie mięśni będzie pierwszym istotnym boostem Twojego treningu.

jakie suplementy przed i po treningu

Ten boost spotęgują też kolejne ważne składniki, jak beta-alanina oraz kreatyna, które realnie zwiększają siłę i wytrzymałość. To kluczowe w przypadku treningu siłowego, w którym każda seria na maksymalnym obciążeniu jest na wagę złota. Mówiąc prościej – przedtreningówa to realnie jedno-dwa powtórzenia więcej. Dla wielu sportowców to kwestia, która przesądza o sukcesie treningu.

Jakie odżywki przed treningiem na siłowni?

Dobre suplementy przed treningiem to nie tylko solidny kopniak energetyczny, ale też gwarancja bezpieczeństwa. W przypadku popularnych przedtreningówek formą „zabezpieczenia” jest substrat, który pomaga wytwarzać ATP. Chodzi o transportera grup fosforanowych i użyciu odpowiednich składników, które zagwarantują stabilność środowiska wewnątrzkomórkowego. W przypadku dobrych suplementów przed i po treningu to bufor „fosforanowo-prekarnozynowy”.

jakie odżywki przed treningiem na siłowni

Pora na wnioski. Jak już pewnie zauważyłeś, przedtreningówki są kolejną propozycją producentów witamin i suplementów dla sportowców. Choć stosowanie tych suplementów jest całkowicie bezpieczne, to oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie sportowców, którzy wykorzystają energię na treningu siłowym. Zażycie przedtreningówki bez zamiaru trenowania nie ma większego sensu, ale w gruncie rzeczy jest nieszkodliwe. Co prawda, możesz czuć się pobudzony, nabuzowany, a czasami nawet może dopaść Cię lekkie mrowienie, ale poza chwilowym dyskomfortem nie odczujesz niczego poważniejszego. Oczywiście tylko, jeśli to jednorazowy incydent. Cykliczne stosowanie suplementów przedtreningowych w przypadku, gdy nie masz w planach żadnej aktywności fizycznej, jest lekkomyślne i nieodpowiedzialne. Jeśli jesteś senny, po prostu wypij kawę. Przedtreningówki zostaw na treningi 🙂

Co pić przed treningiem żeby mieć siłę?

Przed treningiem warto pić wodę, aby uniknąć odwodnienia i utraty energii. Oprócz wody, można pić napoje izotoniczne, które pomagają uzupełnić elektrolity i minerały, które tracimy podczas wysiłku fizycznego. Kawa lub herbata mogą też dostarczyć kofeinę, która poprawia koncentrację i pobudza organizm do wysiłku.

Jak dodać sobie energii przed treningiem?

Przed treningiem warto spożyć posiłek lub przekąskę bogatą w węglowodany, takie jak banany, płatki owsiane, lub batony zbożowe. Można też wypić napój energetyzujący, który zawiera kofeinę i/lub taurynę.

Jakie suplementy bierze się tylko przed treningiem?

Te, które mają zwiększyć energię, czyli: kofeina, beta-alanina, arginina oraz kreatyna.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie suplementy przed treningiem?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Capoeira – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Czy K1 i kickboxing to to samo?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Boks czy MMA?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Czy kulturystyka to sport?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Ćwiczenia aerobowe w domu
ćwiczenia aerobowe w domu

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Ile kalorii spalisz na rowerze?
jazda na rowerze kcal

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie suplementy przed treningiem?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *