Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie rękawiczki na siłownie?

Ostatnie lata to prawdziwy boom na sport – siłownia, crossfit i bieganie w terenie stały się po prostu modne. Ludzie zakładają sportowe wdzianko i wszystko pieczołowicie dokumentują na insta. Okej, niektórzy mogą z tego drwić, ale jeśli za fotkami idzie także solidny trening, to chyba wypada się zgodzić z tym, że trend jest pozytywny.

Zanim jednak ktoś zdecyduje się wycisnąć swoją pierwszą setkę (nie rób tego na pierwszym treningu), to wypada się przygotować, bo o kontuzję na siłowni wcale nie tak trudno, a sprzęt, który przed tymi kontuzjami chroni, jest naprawdę niedrogi. Mowa chociażby o rękawiczkach na siłownię, które zostały zaprojektowane tak, by zapewniać komfortowy i pewny chwyt. Kolejnym atutem takiego sprzętu jest opaska na nadgarstek, dzięki której pozycja przy wyciskaniu (i nie tylko) jest stabilniejsza. Zaznaczamy tutaj, że to właśnie kontuzje nadgarstków są prawdziwą plagą wśród początkujących. Nasze rękawiczki świetnie sobie z tym radzą, ale trzeba pamiętać, że to przede wszystkim sprzęt treningowy, a ten jest nieefektywny przy niewłaściwym rozmiarze.

Jakie rękawiczki na siłownię

Oczywiście dobór odpowiedniego rozmiaru jest tutaj prostszy niż w przypadku butów i innych elementów garderoby. Zaznaczamy jednak, że nie ma sensu wybierać na chybił trafił – przy każdym produkcie udostępniamy szczegółową rozmiarówkę, która jest tworzona bezpośrednio przez producenta. To oczywiście wyklucza wszelkie pomyłki i wtopy. Dlatego też zalecamy przynajmniej rzucenie okiem na właściwą tabelkę – nawet jeśli do tej pory wszystko, co nosiłeś, było L’ką.

Rękawiczki na siłownię – jakie wybrać

Wspomnieliśmy już, że zwykłe rękawiczki na siłownie są w stanie uchronić przed kontuzjami – np. nadgarstków. Teraz dopowiemy także to, że takie rękawiczki świetnie zabezpieczają także dłonie i to pod wieloma względami. Najistotniejsze będą dla wielu otarcia i odciski, bo to problem, z którym wielu spotyka się na co dzień. Dotyczy to głównie osób, które do tej pory nie miały zbyt wielu okazji do podnoszenia ciężarów lub pracy fizycznej. Dłonie takich osób są wrażliwe i podatne na uraz. Dlatego też rękawiczki z twardej skóry to prawdziwy must-have.

Przeczytaj też:  Jak działają spalacze tłuszczu?
Jakie rękawiczki na siłownie wybrać

Stwierdzenie jednak, że rękawiczki sprawdzą się tylko i wyłącznie w przypadku początkujących sportowców, nie jest prawdą. Wystarczy jedna wizyta na siłowni, żeby przekonać się, jak powszechne i popularne są obecnie rękawiczki. Taka popularność sprawiła, że producenci jeszcze uważniej podchodzą do swoich produktów, zapewniając innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają wiele czynności. Przykład? Lekki, oddychający materiał, który wynosi higienę na zupełnie nowy poziom. Do tego dochodzi też lepiej zaprojektowany krój palców oraz przyjemny dla oka design. Całość naprawdę może się podobać.

Rękawice na siłownie

Warto pamiętać o tym, by korzystać tylko i wyłącznie z asortymentu uznanych producentów. To wcale nie przekłada się na większe koszty i wystarczy jedno spojrzenie na oferty topowych marek, by się o tym przekonać. RDX czy Everlast królują w kategorii jakość/cena. Za 100 zł można zdobyć rękawiczki, które sprawdzą się nie tylko a siłowni, ale ogólnie – podczas aktywności fizycznej. To może być crossfit lub cokolwiek innego. Warto więc skusić się na taki wydatek. Dotyczy to zarówno początkujących, jak i zaprawionych w boku sportowców!

Jakie rękawiczki do sztangi?

Podczas treningu ze sztangą, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne rękawiczki treningowe, które oferują dobrą przyczepność i ochronę dłoni przed otarciami i urazami.

Jakie rękawice do podciągania?

Najlepiej nadają się rękawice treningowe odsłaniające palce, które zapewniają dobrą przyczepność do drążka i pozwalają na swobodne uchwycenie. Rękawice takie są zwykle wykonane z elastycznych materiałów, które zapewniają wygodę i wentylację, co jest ważne podczas treningu.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie rękawiczki na siłownie?

Oceń
Ocena 4.9/5 na podstawie 11 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Czego nie robić po treningu siłowym?

Arkadiusz Mazurski

4 tygodnie

Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Ile razy trenować w tygodniu?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

5 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jakie rękawiczki na siłownie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *