Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaki kask bokserski?

Droga na sam szczyt nigdy nie jest usłana różami. W boksie troska o bezpieczeństwo podczas treningów jest kluczowa, a wie to każdy, kto chociaż raz wyłapał cios na twarz bez gardy. To boli, nawet sparując rękawicami 14 lub 16 OZ. Dlatego też kask nie jest już tylko dodatkiem, ale podstawowym elementem wyposażenia każdego treningu.

Przyjmowanie ciosów na głowę może powodować koszmarne skutki, które kończą się czymś znacznie gorszym niż kontuzja. Jasne, każdy sport niesie ryzyko – nie w tym problem. Kluczem jest, żeby zawsze robić wszystko, by to zagrożenie minimalizować. Właśnie od tego jest – minimalizuje zagrożenie i wybacza pewne błędy. Kask, który polecamy szczególnie dzisiaj, to idealny kompromis pomiędzy kompletną ochroną i pełnym przeglądem pola. Poznaj model T1 z nowej kolekcji RDX!

jaki kask bokserski?
jaki kask kupić
kask dla bokserów

Jaki kask bokserski kupić?

Wybierając swój kask, zwracaj uwagę na takie detale. Kask kaskowi nierówny, a od szczegółów może zależeć Twój komfort oraz Twoje zdrowie. Oczywiście patrz też na rozmiar. Sprzęt nie może być za mały lub za duży. Musi stabilnie przylegać do skóry i nie może się osuwać. Jeśli nie będzie idealnie dopasowany, to możesz zapomnieć o odporności na wstrząsy, efekt może być wręcz odwrotny. Co więcej, za duży kask może przeszkadzać w treningu, a to bardzo irytujące, wierz nam. Nie oznacza to jednak, że w każdym kasku chodzi tylko i wyłącznie o rozmiar. Czasami to zapięcie jest bardzo uciążliwe, bo nie dopasowuje się do kształtu głowy. Nasz T1 od RDX nie stwarza takich problemów, bo zapięcie nazywane przez producenta Quick-EZ naprawdę daje radę. Zerowa blokada czy poślizg. Komfort za to na najwyższym poziomie.

kaski bokserskie

Jeśli szukasz kasku bokserskiego, to znasz już naszą opinię. Na rynku jest wiele świetnych produktów, w sklepie WarHouse znajdziesz solidne propozycje, które znacząco wpłyną na jakość treningów. Dzisiaj jednak szczególnie ciepło polecamy nowość od RDX – za całokształt, tak po prostu. Uważamy, że to kask kompletny, nie zabrakło nawet odpinanej kratki, która pozwala osłonić głowę w całości, nie tracąc przy tym na widoczności.

Czy kask bokserski rzeczywiście zapewnia ochronę?

Tak, kask bokserski zapewnia istotną ochronę dla głowy i twarzy podczas sparingów i treningów bokserskich. Dzięki zastosowaniu materiałów absorbujących wstrząsy, takich jak pianka Tri-Slab czy podeszwa żelowa Shell-Shok, kask efektywnie minimalizuje ryzyko kontuzji i zapewnia ochronę przed potencjalnie niebezpiecznymi uderzeniami.

Dlaczego kask bokserski jest tak ważny podczas treningów i sparingów?

Kask bokserski jest ważny, ponieważ stanowi pierwszą linię obrony przed urazami głowy i twarzy, które mogą wystąpić podczas intensywnych treningów i sparingów. Ochrona przed wstrząsami, kontuzjami oraz zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczowa w sportach walki, a odpowiednio dobrany kask bokserski pomaga zminimalizować ryzyko poważnych obrażeń.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jaki kask bokserski?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 11 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

5 dni

Ile razy trenować w tygodniu?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Jaki kask bokserski?”

  1. Hej, a jak dokładnie dobrać rozmiar kasku bokserskiego? Czy jak przyjdę do Waszego sklepu stacjonarnego, to ktoś pomoże mi dobrać rozmiar odpowiedni do mojego łba?

  2. No szkoda, że przeczytałem ten wpis po tym, jak zamówiłem kask od WarHouse. Wybrałem ten z Adidasa, który polecacie, bo kumpel mi go polecił. Jest ok, rozmiar dobry. No ale ten ze zdjęć ma o wiele fajniejszy design!

  3. Ej, a gdzie można znaleźć ten kask. Macie go w sklepie WarHouse. Mogę dostać linka do tego kasku?

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *