Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ile treningów w tygodniu?

Jedni powiedzą, że wystarczy 30 minut dziennie, inni nie wyobrażają sobie sesji krótszej niż 1,5-2 godziny. Kto ma tutaj rację? Ile treningów powinno się robić w ciągu tygodnia, żeby efekty satysfakcjonowały? Cóż, jeśli jesteś stałym bywalcem na tym blogu, odpowiedź „to zależy” nie powinna Cię już dziwić!

Nie da się jednoznacznie określić, ile przepracowanych godzin/minut jest najbardziej optymalną wartością. Największą popularnością cieszy się zasada 150 minut, według której optymalnym czasem spędzonym na treningu w ciągu jednego tygodnia to:

  • 5 sesji po 30 minut
  • 3 sesje po 50 minut

Takie podejście jest jak najbardziej poprawne i to z kilku powodów

  1. Jeśli ktoś pyta, ile treningów w tygodniu powinien robić, oznacza to, że dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem lub wraca po dłuższej przerwie. W takim przypadku, 150 minut tygodniowo jest dobrym rozwiązaniem.
  2. Pięć treningów (nawet krótkich) pozwala wyrobić nawyki, które z czasem wchodzą w krew.
  3. Trzy dłuższe treningi – wykonywane regularnie – także wyrobią odpowiednie nawyki. Dłuższe sesje pozwolą też skupić się na bardziej wymagających ćwiczeniach i sesjach, które będą wzmacniać konkretne partie ciała.
ile treningów w tygodniu

Ile treningów w ciągu tygodnia? To zależy od Ciebie!

Kiedy już uznasz, że sztywne ramy, które narzuca Ci popularna zasada 150 minut, nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz zacząć modyfikację planu treningowego według swoich potrzeb. Zwiększanie intensywności treningów jest w końcu podstawowym czynnikiem, który wpływa na progres. Dlatego też, o ile na początku przygody treningi 30-minutowe wystarczą, tak później nie będą w stanie zagwarantować oczekiwanych rezultatów.

ile treningów siłowych w tygodniu

Ile treningów siłowych w tygodniu?

W przypadku treningów siłowych, musisz pamiętać, żeby nie przesadzić. 3-4 treningi czysto-siłowe w zupełności wystarczą. Jeśli jednostek treningowych będzie więcej i będą to wymagające treningi, to Twoje mięśnie mogą zacząć się buntować. Nawet jeśli korzystasz z , białka i szeregu innych witamin, to mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Jeśli nie dasz im się zregenerować, ryzykujesz nie tylko bólem i kontuzją, ale też niższymi efektami.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć aby były efekty?

Aby zobaczyć efekty treningowe, zaleca się ćwiczenia przynajmniej 3-4 razy w tygodniu, co zapewni odpowiednią stymulację mięśniową i pobudzi procesy adaptacyjne w organizmie.

Czy można ćwiczyć codziennie?

tak, można ćwiczyć codziennie, ale należy pamiętać o równowadze między treningiem a regeneracją, aby uniknąć przetrenowania, kontuzji i wypalenia. Planując treningi, należy uwzględnić różne rodzaje treningów i słuchać sygnałów wysyłanych przez swoje ciało.

Co robić w dni wolne od treningu?

W dni wolne od treningu warto dać ciału czas na regenerację i odpoczynek, aby mięśnie miały czas na regenerację i rozwój. Można skorzystać z takich form aktywności jak spacer, joga, stretching, masaże.

Co ile dni rest day?

Ilość dni wolnych od treningu zależy od indywidualnych potrzeb organizmu i planu treningowego. Zazwyczaj rekomenduje się 1-3 dni wolnych w ciągu tygodnia, ale to może się różnić w zależności od celu treningowego, intensywności treningów, wieku i stanu zdrowia.
Oceń ten artykuł

Ocen: Ile treningów w tygodniu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak biegać zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czy trening siłowy spala tłuszcz?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ile treningów w tygodniu?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *