Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ile kosztują rękawice bokserskie?

Kwestia ceny jest niezwykle sporna i skomplikowana. Można przecież znaleźć rękawice bokserskie za 70 zł oraz modele, które swoją ceną wystraszą niejednego pięściarza-amatora. W ofercie sklepu WarHouse także można natknąć się na pewne skrajności. Co je powoduje? Ile kosztują solidne rękawice bokserskie, a co będzie odpowiednie dla początkujących fighterów?

To nie tak, że rękawice muszą kosztować przynajmniej 400 zł. Doskonale rozumiemy, że inne wymagania będzie miał zawodnik początkujący, a inne bokser z wieloletnim stażem. Pierwsze miesiące to zawsze podstawy – postawa, ruch, zadawanie czystych ciosów. Do tego wystarczą niedrogie rękawice, które odpowiednio zabezpieczą nadgarstki i pięści, pozwalając swobodnie sparować. Z czasem co prawda przychodzi pora na wymianę rękawic, ale wierz nam – to decyzja świadoma i każdy dochodzi do niej sam. Dlatego też, jeśli jesteś amatorem i zaczynasz swoją przygodę z boksem, możesz bez obaw postawić na niedrogie rękawice, których cena nie przekracza nawet 100 zł.

Koszt rękawic bokserskich

Jakiej firmy rękawice bokserskie?

Tutaj tak naprawdę marka jest kwestią drugorzędną, bo każdy większy producent może się pochwalić zróżnicowaną ofertą. W praktyce oznacza to, że zarówno Adidas, Everlast, Venum, jak i Hayabusa zapewniają sprzęt dla bokserów na różnym etapie zaawansowania. Można oczywiście to trochę uogólnić i stwierdzić, że Everlast to przede wszystkim mocny średniak, który oferuje solidne rękawice za 200-300 złotych. To samo można powiedzieć o marce Venum. Ta jednak oferuje także naprawdę dobry sprzęt, który można kupić za nieco ponad 400 zł.

Jakiej firmy rękawice bokserskie?

Marka Hayabusa jest natomiast najbardziej różnorodna – tutaj znajdziesz zarówno dobry sprzęt dla amatora, jak i sprzęt dla prawdziwych zawodowców, którego nie powstydziłby się nawet Tyson czy Joshua. Topowe modele tego producenta są wytwarzane ręcznie, z włoskiej skóry licowej. Takie rękawice zapewniają jeszcze większy komfort, jeszcze większe bezpieczeństwo i jeszcze mocniejsze uderzenia. Czy amator potrzebuje takiego sprzętu? Cóż, pewnie nie, ale to nie oznacza, że na nim nie skorzysta, prawda? Zawodowcy natomiast doskonale wiedzą, czego mogą oczekiwać od tego producenta. I z reguły to dostają!

Przeczytaj też:  Jakie ochraniacze na piszczele

Gdzie kupić rękawice bokserskie?

Niezależnie od tego, jaki jest Twój poziom zaawansowania i czego oczekujesz od swoich rękawic, w WarHouse znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba. Zarówno niedrogie i solidnie wykonane rękawice sparingowe, jak i asortyment z topowej półki – wszystko w jednym miejscu. Czego chcieć więcej?

Gdzie kupić rękawice bokserskie?

Zastanów się, jakich rękawic bokserskich potrzebujesz i na ile jesteś w stanie sobie pozwolić, a potem zamów to, czego potrzebujesz! Zapamiętaj też, że własny sprzęt zawsze jest lepszy niż korzystanie z tego, co oferuje klub. Nawet niedrogie rękawice – jeśli są odpowiednio dobrane – są w stanie zapewnić komfortowy trening i sparing.

Oceń ten artykuł

Ocen: Ile kosztują rękawice bokserskie?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

5 dni

Ile razy trenować w tygodniu?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ile kosztują rękawice bokserskie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *