Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co to jest odzież kompresyjna?

Jak działa odzież kompresyjna?

Odzież kompresyjna, czyli odzież uciskowa, to istotny element wyposażenia każdego sportowca. Nie mówimy tutaj tylko o sportach walki – taka odzież sprawdza się także na siłowni czy podczas treningu kardio. Jej głównym zadam, jest wspomaganie pracy mięśni poprzez kontrolowany ucisk. Jak to wygląda w praktyce? Czy odzież kompresyjna naprawdę ma wpływ na pracę mięśni i poziom ukrwienia?

odzież kompresyjna dla sportowców

Nie ulega wątpliwości, że sport jest w modzie. Niektóre siłownie pękają w szwach, a parki pełne są biegaczy i rowerzystów. Co odróżnia amatorów od prawdziwych profesjonalistów? Przede wszystkim podejście do tematu. Dla doświadczonych sport jest przede wszystkim szansą na pokonywanie kolejnych barier. Dlatego też korzysta się ze wszystkiego, co pomaga maksymalizować efekty. Z jednej strony to profesjonalny sprzęt, a z drugiej odpowiednie dodatki – w tym także odzież. Kompresyjna ma to do siebie, że jest niezastąpiona na siłowni czy macie. Dla wielu to druga skóra, o której się całkowicie zapomina. Taki komfort zawsze przekłada się na wyniki, a w przypadku najlepszej odzieży kompresyjnej, wcale nie trzeba długo czekać.

W końcu odpowiednio ukrwione mięśnie mogą dłużej pracować na pełnych obrotach. Możesz być pewien, że nawet najbardziej intensywne treningi nie wywołają żadnego dyskomfortu. Materiał jest w pełni termoaktywny i szybkoschnący. Szwy natomiast są płaskie i elastyczne, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Możesz zapomnieć o otarciach czy podrażnieniach – odpowiednia odzież kompresyjna całkowicie przed tym chroni, dlatego też jest świetna na matę, oktagon czy ring. Zresztą, fighterzy od dawna trenują i walczą w rashguardach – widać to na każdym kroku. Mówimy tutaj zarówno o początkujących, jak i prawdziwych profesjonalistach. Naszym zdaniem trudno o lepsze argumenty.

najlepsza odzież kompresyjna

Odzież kompresyjna dla ludzi z charakterem

Niezwykła popularność odzieży kompresyjnej sprawiła, że producenci zaczęli zwracać uwagę na jej prezencję. Dzięki temu taka odzież jest nie tylko przydatna, ale też przyjemna dla oka. Powiedzenie: jak Cię widzą, tak Cię piszą, naprawdę ma znaczenie. Dzięki stylowym rashguardom możesz wyrazić swoją osobowość, zanim jeszcze wejdziesz na matę. Najpopularniejsze grafiki nie tylko przypadną Ci do gustu, ale też będą jasnym komunikatem, jakim typem człowieka jesteś. Taka wizytówka naprawdę ma znaczenie, zwłaszcza jeśli pójdą za nią Twoje umiejętności.

jaka odzież kompresyjna

Te będziesz mógł zaprezentować w pełnej krasie. Odzież kompresyjna pozwala łamać kolejne bariery i stale pracować nad swoimi osiągami. Materiały najwyższej jakości dają gwarancję długowieczności i bezkompromisowej skuteczności, a precyzyjne wykonanie i dbałość o detale zapewnia komfort, bez względu na warunki.

Szybko przekonasz się do tego, co oferują rashguardy i pozostała odzież kompresyjna. Zachowanie właściwej higieny i wyeliminowanie przykrego zapachu w ekstremalnych warunkach na pewno będzie bezcenne. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej. Topowa odzież kompresyjna od sprawdzonych producentów, naprawdę daje radę. Jeśli jeszcze jej nie sprawdziłeś, to koniecznie musisz nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że już na pierwszym treningu zapomnisz, w czym sparujesz. To będzie jak druga skóra – dla Ciebie oznacza to pełen komfort i brak ograniczeń!

Oceń ten artykuł

Ocen: Co to jest odzież kompresyjna?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Co to jest ashwagandha?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co jeść na masę mięśniową?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Capoeira – co to?
capoeira warhouse

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czy K1 i kickboxing to to samo?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Boks czy MMA?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czy kulturystyka to sport?

Arkadiusz Mazurski

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Co to jest odzież kompresyjna?”

  1. Zarąbiste wzory macie tak w WarHouse. Ta koszulka z czachą naprawdę jest kozacka. Podajcie cenę to może kupię!

  2. Odzież kompresyjna najlepsza na treningi przy niskich temperaturach. Dodatkowy zestaw przyda się do biegania. Świetnie się sprawdza

  3. Ja niedawno testowałam koszulkę termiczną mojego faceta 🙂 Nie pytajcie! No ale muszę przyznać, że koszulka mnie zaskoczyła, bo zaskakująco dobrze trzyma temperaturę, a przy tym wcale się w niej nie pociłam!

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *