Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Worek treningowy w domu?

W dzisiejszych czasach sporty walki cieszą się coraz większą powszechnością. Dzięki rosnącej popularności różnych gal freak-fightowych coraz więcej ludzi skłania się do rozpoczęcia treningów sportów walki. Jeżeli należysz do grona pasjonatów, którzy interesują się tymi sportami i marzą o worku treningowym u siebie w domu, to koniecznie zapoznaj się z treścią tego wpisu.

Jak powiesić worek treningowy?

Worek treningowy to sprzęt, który pozwala na doskonalenie swojej siły, wytrzymałości oraz techniki uderzeń. Jest to niezwykle ważny element w treningach boksu, kickboxingu czy MMA, gdzie wyprowadzanie szybkich i trafnych ciosów jest na wagę złota. Jeżeli interesuje Cię zakup klasycznego bokserskiego worka treningowego, to w pierwszej kolejności musisz znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. To, gdzie Twój worek zawiśnie będzie miało dość duży wpływ na komfort treningu. Idealnie sprawdzi się duża piwnica, strych lub garaż, gdzie nie będziesz musiał martwić się o swobodę swoich ruchów i o to, że worek będzie zajmował zbyt dużo miejsca. Swoboda silnych uderzeń jest bardzo ważna, ponieważ podczas treningu z workiem nie powinniśmy czuć się ograniczeni lub osaczeni przez przedmioty znajdujące się wokół nas. Worek treningowy można przytwierdzić do belki sufitowej lub bezpośrednio do sufitu, przy czym warto jest upewnić się, że sufit na pewno wytrzyma jego duże obciążenie. Aby powiesić worek treningowy, będziemy potrzebowali specjalnych uchwytów sufitowych, najlepiej takich, które będą obracać się wokół własnej osi. Przy montażu potrzebna będzie nam wiertarka, uchwyt, śruby, wkręty oraz kołki. Wiercenie otworów w suficie nie należy do najprostszych zadań, wymaga ono bowiem odpowiedniej techniki i wprawy, lecz nie jest niewykonalne. Na rynku dostępne są również specjalne uchwyty z hakiem, które mogą być przytwierdzone bezpośrednio do ściany, co może okazać się prostszym rozwiązaniem.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiWorki bokserskie

Jaki worek treningowy wybrać?

  • Klasyczny worek bokserski nie jest jedynym rodzajem worka dostępnym na rynku. Znaleźć możemy bowiem inne typy tego sprzętu, takie jak:
  • Worki do MMA – charakteryzują się odpowiednim kształtem i wyprofilowaniem, dzięki którym pozwalają na trenowanie szerokiego wachlarzu technik stójkowych oraz parterowych. Sprawdzą się idealnie do ćwiczenia takich manewrów jak ciosy, kopnięcia, uderzenia kolanem czy uderzenia łokciem.
  • Worki wolnostojące – cechuje je samonośność, dzięki której nie wymagają one wieszania na ścianie lub suficie. Są wielofunkcyjne, przez co idealnie sprawdzą się do trenowania boksu, mieszanych sztuk walki czy karate.
  • Worki ścienne – są to specjalne poduszki montowane na stelażu, które mocowane są bezpośrednio do ściany. Sprawdzą się one idealnie do uprawiania ciosów górnych, ale również kopnięć czy uderzeń kolanem. Nie są one aż tak wielofunkcyjne jak klasyczne worki treninowe, lecz i tak gwarantują szeroką gamę możliwości nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Podsumowując, przed wyborem worka treningowego warto jest zorientować się, ile miejsca będzie on zajmował w naszym otoczeniu oraz na jakie techniki montażu jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Odpowiednia swoboda jest czynnikiem kluczowym przy trenowaniu sportów walki, dlatego worek należy dobrać kierując się nie tylko jego zastosowaniem, ale również rozmiarami i tym w jaki sposób będziemy mogli go zamontować.

Na czym zawiesić worek treningowy?

Worek treningowy można przytwierdzić do belki sufitowej lub bezpośrednio do sufitu, przy czym warto jest upewnić się, że sufit na pewno wytrzyma jego duże obciążenie.

Jaki worek treningowy do domu?

Możemy wybrać klasyczny worek bokserski, worek MMA, worek wolnostojący lub worek ścienny.

Z czego zrobić worek treningowy?

Aby zachować bezpieczeństwo podczas treningu, warto postawić na sprawdzony, bezpieczny worek, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że podczas treningu nie wyrządzimy sobie krzywdy. Warto zakupić go w sprawdzonym i zaufanym sklepie.

Ile waży worek treningowy?

Worki średnie ważą od 30 do 50 kg, natomiast worki ciężkie mają od 50 do nawet 60 kg.

Worek treningowy – co daje?

Trening z workiem treningowym pozwala na pracę nad szybkością i wytrzymałością. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich początkujących, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z boksem. Dzięki workowi treningowemu możemy przyzwyczaić ciało do intensywnego zadawania ciosów, a zdobyte umiejętności wykorzystać podczas walki z rywalem.
Oceń ten artykuł

Ocen: Worek treningowy w domu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Jak biegać zimą?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Czy trening siłowy spala tłuszcz?

Arkadiusz Mazurski

2 tygodnie

Ile cukru dziennie na redukcji?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Ile tłuszczu na redukcji?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Worek treningowy w domu?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *