Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie rękawice do MMA?

MMA to ogromna różnorodność. Stójka przeplata się tutaj z grapplingiem, a wachlarz technik i kombinacji jest po prostu nieskończony. Każdy, kto chce trenować MMA i osiągać tutaj sukcesy, musi się doskonalić na wielu różnych płaszczyznach. Żeby trening przynosił efekty, potrzebny Ci będzie solidny sprzęt. Kompletowanie powinieneś zacząć od rękawic.

rozmiar rękawic do MMA

Oczywiście, do treningu MMA potrzeba kilku dodatków, ale dzisiaj skupimy się na tym najistotniejszym, czyli na samych rękawicach. Bez nich wyprowadzanie ciosów szybko kończy się kontuzją, zwłaszcza wśród amatorów. Nie mówimy tutaj o sparingach, bo przecież bez rękawic raczej z nikim nie posparujesz. Niektóre kluby pozwalają korzystać ze swoich „zapasów”, ale nie możesz liczyć na to, że znajdziesz tam dobry dla siebie rozmiar.

jakie rękawice do MMA

Rozmiar rękawic do MMA

Skutki wyprowadzania ciosów w niedopasowanej rękawicy mogą być opłakane. Każdy luz to potencjalne zagrożenie, bo dłoń szybko może się ułożyć w niekorzystnej pozycji. Z drugiej strony natomiast mamy rękawice za ciasne, które mogą zbytnio uwierać, a sam nadgarstek nie będzie wtedy odpowiednio usztywniony. Wymieniać można godzinami. Sęk w tym, by zrozumieć, że rozmiar rękawic ma dla Twojego zdrowia kolosalne znaczenie. Warto jednak zaznaczyć, że to nie wszystko. Szybko przekonasz się do tego, że komfortowe trenowanie MMA wymaga więcej niż jednej pary rękawic.

rozmiar rękawic MMA

Jakie rękawice do MMA na worek?

Trenując w stójce, często trzeba mierzyć się z ciężkimi workami i dużymi tarczami. Wielu twierdzi, że najintensywniejsza część treningu i nie da się ukryć, że podczas uderzania o masywny worek, wystarczy jeden błąd, żeby wyłapać kontuzję, która nie tylko będzie bolesna, ale przyczyni się też do długiego pauzowania. Dlatego też zawodnicy MMA na taki trening zakładają mniej elastyczne rękawice, które mają szerokie podparcie nadgarstków, gęstą i twardą wyściółkę oraz są odpowiednio cięższe.

rękawice MMA

Niezawodne rękawice grapplingowe

Dla niektórych wymienione wyżej rękawice z serii Challenger nie będą wystarczały w stu procentach. O ile w stójce to naprawdę dobry wybór, tak w grapplingu można poszukać czegoś lżejszego i bardziej elastycznego. To niezwykle trudne, znaleźć sobie rękawice, które będą kompromisem pomiędzy workiem, sparingiem i parterem. Czasami tak się po prostu nie da i potrzebne będą przynajmniej dwie pary – przynajmniej do czasu, aż ukształtujesz swój własny styl.

rękawice do grapplingu

Jako rękawice grapplingowe do MMA polecimy Ci dzisiaj model VENUM GLADIATOR 3.0. To naprawdę dobry wybór, ponieważ palce są stosunkowo wolne, co oczywiście przekłada się na większe możliwości w parterze. Pianka jest tutaj odpowiednio gęsta, a wzmocnienie umieszczone na każdym palcu to idealne uzupełnienie. Dzięki temu można zadawać potężne uderzenia bez strachu o swoją dłoń czy nadgarstek. Warto zapamiętać, że sparingpartner lub przeciwnik nie są tak twardzi jak worek. W wielu przypadkach takie rękawice w zupełności wystarczą i pozwalają znaleźć kompromis pomiędzy grapplingiem i stójką.

Jak dopasować rękawice do mma?

Weź pod uwagę kilka czynników: rozmiar (tabelę udostępnia producent), typ zapięcia – zwróć uwagę na ochronę nadgarstka. Zwracaj też uwagę na palce – czy wolisz odsłonięte, czy rękawice pełne.

Jakie rękawice do MMA na początek?

Na początek wybierz rękawice treningowe – większe rękawice nie wyrządzą szkód ani Tobie, ani sparingpartnerowi. Pamiętaj tylko, że rękawice sparingowe są większe, ale dalej muszą dobrze pasować do dłoni – nie mogą być za duże na Twoją dłoń.
Oceń ten artykuł

Ocen: Jakie rękawice do MMA?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 12 ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jaka rozgrzewka przed treningiem siłowym?

Arkadiusz Mazurski

5 dni

Ile razy trenować w tygodniu?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Jak wyprać buty sportowe?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jak schudnąć z brzucha i boczków?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Kontuzja – co to?

Arkadiusz Mazurski

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie rękawice do MMA?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *