Arkadiusz Mazurski CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co to jest MSM i na co pomaga?

MSM, czyli siarka organiczna to związek chemiczny, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie naszych stawów i kości. Zazwyczaj pozyskujemy ją z jedzenia, jednak przez procesy, którym poddawana jest żywność, ilość siarki w niej zawartej drastycznie spada. Dziś opowiemy Ci, czym jest MSM, jak wpływa na ludzki organizm oraz jak ją stosować.

MSM – co to jest?

MSM, czyli siarka organiczna to inaczej metylosiarczan lub metylosulfonylometan. Wygląda jak biały proszek, który jest dobrze rozpuszczalny w wodzie i bezwonny. Ta substancja naturalnie występuje w owocach, mleku, herbacie i warzywach, a także w ludzkim ciele, jako jeden z najczęściej występujących minerałów. Jednak przez swoją wrażliwość na niskie i wysokie temperatury ulega zniszczeniu przy gotowaniu, czy zamrażaniu i nie jest przyswajana przez ludzki organizm. Prozdrowotne właściwości siarki organicznej, to z pewnością jedno z największych osiągnięć medycyny ortomolekularnej. Standardowo jest stosowana jako wsparcie dla stawów oraz ścięgien, ale jej właściwości stosowane są również jako wzbogacenie codziennej diety.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiSUPLEMENTY WITAMINY

Ten związek chemiczny ma kluczowy wpływ na kondycje włosów, skóry i paznokci. Siarka organiczna ma działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne, dzięki czemu świetnie się sprawdza przy łuszczycy, trądziku, grzybicy, czy łojotoku. Jest również przydatna w celu zminimalizowania oznak starzenia się skóry. Jest bardzo ważnym składnikiem kolagenu oraz keratyny, które budują tkanki skórne. Bierze udział w syntezie przeciwciał, co znaczy, że wspomaga działanie układu immunologicznego. Objawami niedoboru MSM mogą być:

  • stany depresyjne,
  • chroniczne zmęczenie,
  • obciążenie fizyczne i psychiczne,
  • zaburzenia funkcjonowania narządów.

Ten związek siarki bardzo dobrze wchłania się w organizmie, a w połączeniu z innymi witaminami i składnikami odżywczymi powoduje powstawanie efektu synergicznego, który polega na tym, że składniki przyjmowane razem są dużo skuteczniejsze, niż jakby były przyjmowane osobno.

Siarka MSM jak stosować?

Suplementacja MSM jest zalecana, ze względu na to, że jego przyswajalność z jedzenia jest niewielka. Zaczynając przyjmowanie siarki organicznej, należy brać na początku małe ilości, zacząć od 1 g na dobę, a następnie stopniowo zwiększać. Po tygodniu dawka nie powinna przekraczać 4 g. Na każdy kilogram masy ciała dawka siarki wynosi 50 mg. Świetnie się ona łączy z cynkiem, magnezem, kolagenem, witaminą C, D i witaminami z grupy B. Można ją rozpuścić w wodzie i wypić pół godziny przed posiłkiem.

Siarka organiczna może się okazać skuteczna w leczeniu i profilaktyce schorzeń w obrębie stawów, mięśni i kości, chorób skóry, alergii oraz chorób zwyrodnieniowych stawów i tych związanych z układem kostno-stawowym. MSM w procesach przetwarzania żywności ulega zniszczeniu, dlatego zalecane jest suplementowanie. Możemy ją znaleźć w: rybach, krowim mleku, mięsie, jajach, brokułach, kukurydzy, rzodkiewce, truskawkach, figach, cebuli. MSM ma świetny wpływ na nasz organizm i jest niezbędnym związkiem dla prawidłowego funkcjonowania!

Oceń ten artykuł

Ocen: Co to jest MSM i na co pomaga?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Arkadiusz Mazurski

Miłośnik sportów walki, a przede wszystkim MMA. Na ringu zgubił zęby i zostawił serce. Doskonale wie, czego potrzebujesz, żeby nie oberwać... za mocno i oddać z podwójną siłą!
Jak się ubrać na trening zimą?

Arkadiusz Mazurski

5 dni

Jakie buty do treningu?

Arkadiusz Mazurski

3 tygodnie

Gruszka bokserska – co daje?

Arkadiusz Mazurski

1 miesiąc

Judo – co to jest?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Odżywka białkowa, co daje?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Jaki ochraniacz na zęby?

Arkadiusz Mazurski

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Co to jest MSM i na co pomaga?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *